Pamatų šiltinimas

Sumažinkite šildymo išlaidas apšiltinant pamatus

Apšiltintas namas nebus pakankamai šiltas ir efektyvus jei nebus pasirūpinta tinkamu pamatų apšiltinimu – visai kaip ir žmogui nebus šilta ir komfortiška jei šals kojos. Be kita ko, pamatų šiltinimas suteikia ne tik geresnes šilumines savybes, bet taip pat ir didina pamatų ilgaamžiškumą, padeda išspręsti įvairias kitas problemas, tokias kaip pelėsio susidarymas ar drėkstančios sienos. Verta iš karto pasirūpinti geros kokybės medžiagomis, mat taisyti broką gana brangu ir sudėtinga, todėl verčiau atliekant pamatų šiltinimo darbus pasiruošti deramai.

Apšiltintų pamatų pavyzdys

pamatu siltinimas

Pamatų šiltinimo eiga

Pamatų šiltinimas susideda iš kelių skirtingų etapų, kurie kartu užtikrina aukščiausią kokybę ir geriausią siekiamą rezultatą. Pagrindiniai etapai (tačiau nebūtinai visuomet taikomi):

  • Pamatų atkasimas.
  • Hidroizoliacijos paruošimas ir įrengimas.
  • Pamatų šiltinimas.
  • Tinkavimas.
  • Membraninės plėvelės sumontavimas.
  • Apdaila.

Kiekvienas etapas yra savaip svarbus ir neturėtų būti atliekamas atmestinai ar taupant kokybės sąskaita.

Pamatų atkasimas

Jei namas nėra vis dar statomas, o atliekama renovacija, greičiausiai neišvengiamai teks pamatus atkasti. Pamatai turi būti apšiltinti tiek, kiek siekia grunto įšalas, tai yra, apie 1,5 metro po žeme, priklausomai nuo grunto tipo. Smėlio įšalas siekia apie 1,2 m., tuo tarpu molis įšąla ir iki 1,5 metro. Atkasus pamatus galima rasti ir plyšius, pro kuriuos drėgmė ir šaltis plinta į pastato vidų.

Jų sandarinimas gali stipriai pagerinti rezultatus. Deja, dažnai manoma, kad užteks tik pamatus apšiltinti ir visos problemos išnyks. Iš tiesų, plyšiai gali stipriai pakenkti pamatų šiltinimo rezultatams. Naujai statomas namas su tokiomis problemomis, jei pamatai buvo įrengti ne atmestinai, neturėtų susidurti, tad iš karto galima imtis šiltinimo.

Pamatų šiltinimas

Pamatų hidroizoliacija

Saugant pamatus nuo drėgmės reikalinga pamatų hidroizoliacija. Renovuojant ar šiltinant pastatą atliekama vertikali hidroizoliacija, kuri montuojama išorinėje pamato pusėje. Ši izoliacija padeda apsaugoti betoną nuo drėkimo, saugoma betono struktūra, kurią ypač stipriai veikia šalčio-šilumos kaita.

Didelis hidroizoliacinių medžiagų pasirinkimas leidžia tinkamai apšiltini labai skirtingo tipo pastatų pamatus, parenkamos idealiausios medžiagos savybės ir pagal gruntą, pastato tipą, todėl pasitarę su mūsų specialistais ir paklausę jų patarimų tikrai galėsite džiaugtis geriausiai Jums tinkamomis medžiagomis.
Horizontali hidroizoliacija turėtų būti atliekama prieš namo statymą – ji skirta apsaugoti namo sienas nuo drėgmės. Renovuojant namą galima dalina horizontali hidroizoliacija, o tiksliau speciali technologija, leidžianti bent dalinai sumažinti šalčio ir drėgmės sklidimą į sienas. Ar toks sprendimas yra tinkamas ir naudingas Jums – atsakys mūsų specialistai įvertinę Jūsų pastato būklę.

Kiti etapai

Pamatų šiltinimas

Atkasti ir hidroizoliuoti pamatai gali (netgi tūrėtų) būti šiltinami. Kaip jau minėjome, dažniausiai kasama 1,2-1,5 metro žemyn, nes tiek siekia grunto įšalas. Populiariausias pasirinkimas šiltinant pamatus – putų polistirolas. Kuo šilčiau norite gyventi, tuo storesnis jo sluoksnis turėtų būti, o rekomenduojamas mažiausias storis – 10 cm. Putplastis gali būti ir visai paprastas, ir modernus – uždaromis poromis, kurios savaime atstumia drėgmę. Išleidus kiek daugiau pinigų gaunamas geresnis šilumos rezultatas ir sutaupoma nededant apsauginės hidroizoliacinės plėvelės.

Tinkavimas

Uždengus pamatus putų polistirolu šią medžiagą reikėtų apsaugoti nuo išorinių veiksnių, tad dengiama izoliacinė plėvelė, armuojama ir tinkuojama. Kai kuriais atvejais ties šiuo etapu pamatų šiltinimas ir baigiamas, tačiau mes rekomenduojame pasirūpinti membranine plėvele ir pilna pamatų apdaila. Priešingu atveju pamatų šiltinimas gali būti atliktas labai trumpam laikui. Išimtys gali būti taikomos tam tikroms, šiuolaikiškoms ir brangioms šiltinimo medžiagoms, kurios ne tik pasižymi puikiomis šiltinimo medžiagomis, bet kartu ir yra atsparesnės mechaniniams pažeidimais, geba išstumti kondensatą ir t. t.

Membraninės plėvelės sumontavimas

Pasirinkus efektyviausią pilną pamatų šiltinimo metodą mūsų patyrę meistrai sumontuos drenažinę membraną, dažnai vadinamą tiesiog koriu. Jos pagrindinė funkcija yra apsaugoti pamatus nuo išorinių mechaninių pažeidimų bei augalų šaknų įsiskverbimo į pamatus. Plėvelė montuojama taip, kad per ją į gruntą nubėgtų ant šiltinimo medžiagų susikaupęs kondensatas („gumbais“ į išorę). Membrana užpilama gruntu, kuris ją spaudžia prie pamato.

Apdaila

Kuomet visas pamatas apšiltintas – lieka apdaila. Apdaila atliekama matomoje zonoje. Tai yra, po žeme, kur Jūsų naujai apšiltinti gruntu gali grožėtis nebent tik sliekai, apdailos daryti tiesiog nėra prasmės, svarbiausia, jog pamatas pilnai izoliuotas nuo drėgmės ir kitų išorinių veiksnių. Apdailos pasirinkimas gana platus, viskas priklauso nuo Jūsų norų, poreikių ir galimybių.

Kokybė - svarbiausia

Mums yra svarbiausia kokybė ir be priekaištų atliktas darbas. Mes tikimės, jog ir Jums šiltinant pamatus tai yra pirmoje vietoje. Neskatiname Jūsų išlaidauti be reikalo, tačiau visuomet patariame per daug netaupyti šiltinimo medžiagoms – investuodami daugiau galėsite džiaugtis kur kas geresnėmis namo savybėmis. Mes pasirūpinsime, jog Jūsų pasirinktos medžiagos būtų sumontuotos tinkamai ir atliktų savo funkciją taip, kaip turi.

Gaukite išskirtinį pasiūlymą pamatų šiltinimo darbams